JØTUL STUDIO GDAŃSK

KOMINY NVI

 

Kominy stalowe

Chcesz mieć kominek lub piec, ale nie masz komina?

Stalowe kominy Jøtul pasują do wszystkich naszych produktów.

Stalowe kominy Jøtul pasują do wszystkich kominków i pieców niezależnie od rodzaju paliwa, do wszystkich mieszkań, domów i saun, pasują do wnętrz nowoczesnych jak i klasycznych.

Komin wykonany jest ze stali kwasoodpornej o grubości 1 mm, co gwarantuje jego długowieczność. Izolacja to najwyższej jakości wełna mineralna o grubości 30 lub 60 mm, posiadającą największą na rynku gęstość – 140 kg/m3 wśród materiałów izolacyjnych stosowanych do konstrukcji kominów. Pozwala to, w przypadku kominów z izolacją 60 mm, na montaż komina w odległości zaledwie 5 cm od materiałów palnych. Komin można swobodnie prowadzić, odchylając odcinkami od pionu maksymalnie o 45°, co umożliwia najkorzystniejsze ustawienie w pomieszczeniu.

Jøtul posiada szeroką i elastyczną ofertę kominów stalowych. Jeśli potrzebujesz czegoś unikalnego - znajdziesz to w Jøtulu. Zapoznaj się z naszym katalogiem kominów stalowych >> (PDF 445 kB)

 

Montaż w ciągu jednego dnia

Stalowe kominy Jøtul składają się z pasujących do siebie modułów. Niska waga i praktyczne rozwiązania umożliwiają jednej osobie montaż w ciągu jednego do dwóch dni. Zobacz film z prostą instrukcją montażu systemu kominowego Jøtul.

 

Jaki kolor najbardziej Ci odpowiada?

Oprócz standardowych kolorów, jak czarny, biały i szary, możemy uzyskać dowolny kolor z szerokiej palety RAL dla stali. Wolisz miedź, mosiądz lub szczotkowaną stal ? Również możemy Ci to dostarczyć.
Unikalne rozwiązanie połączeń zapewnia, że są one niewidoczne oraz zapobiega odprowadzaniu ciepła kominem.
Moduły są montowane wraz z izolacją zapobiegającą utracie ciepła na połączeniach poszczególnych modułów rurowych.

 

 

Łączenie izolacji rur

Izolacja kominowych rur stalowych Jøtul ma 60 lub 30 mm grubości, o największej na rynku gęstości. Pozwala nam to na ukrycie przejścia pomiędzy modułem 30mm a 60mm w stropie, dzięki czemu rura w pomieszczeniu pozostaje tej samej średnicy.

 

Przejście przez ścianę zewnętrzną

Jeżeli zachodzi potrzeba przejścia rurą kominową na zewnątrz budynku - mamy moduły przeznaczone do tego celu.
Moduły zewnętrzne wytrzymują trudny norweski klimat.

 

Komin z dopływem powietrza do spalania

Stalowy komin Jøtul COMBI  pobiera powietrze do spalania ponad dachem i przez kanał w kominie dostarcza je do kominka, zapewniając optymalne spalanie, niezależnie od ciśnienia w pomieszczeniu. Oznacza to, że powietrze konieczne do procesu spalania nie jest pobierane z innych źródeł. Ma to szczególne znaczenie w nowych, dobrze izolowanych domach.

 

Nasada kominowa prostokątna czy okrągła?

Jøtul ma pełną gamę najwyższej jakości nasad kominowych instalowanych na dachu. Mogą być wedle życzenia o przekroju prostokątnym lub okrągłym. Podstawowa kolorystyka to czerń, ale można wybierać z szerokiej gamy kolorów, jak też miedziane lub ze stali nierdzewnej.

 

Chcesz odświeżyć swój komin?

A może wolisz mieć nad piecem komin z modnym połyskiem, zmienić kolor rury albo dopasować kolor nasady kominowej do dachówek? Teraz możesz zmieniać kolory bez wymiany komina. Wystarczy założyć okładzinę – łatwo się zakłada i łatwo mocuje. Wszystko czego potrzebujesz to kod koloru (numer z palety RAL), na jaki chcesz zmienić kolorystykę w domu.

 

Przedyskutuj swoje rozwiązanie z nami

Czy komin ma posiadać izolację grubości 60 czy 30 mm? Jak ma wyglądać część dachowa? Czy system kominowy jest zainstalowany poprawnie?
Istnieje wiele pytań związanych z zakupem nowego komina, dlatego warto skontaktować się z naszym autoryzowanym Przedstawicielem. Będziesz miał wtedy pewność, że wszystkie elementy pasują do siebie, a system rur kominowych dobrze współpracuje z kominkiem bądź piecem.

W zależności od sytuacji, odległość od materiałów palnych wynosi zazwyczaj 50 lub 80 mm - zależy to od grubości izolacji komina. Pozwól by jeden z naszych sprzedawców pomógł znaleźć rozwiązanie przeznaczone właśnie dla Ciebie.

 

25 lat gwarancji

System kominowy Jøtul wytwarzany jest przez największego producenta kominów w Skandynawii, który działa na rynku od 40 lat. Oznakowanie CE świadczy o tym, że spełnia wszelkie wymogi zdrowotne, bezpieczeństwa oraz ochrony środowiska UE. Na kominy stalowe Jøtul udziela 25-letniej gwarancji.

 


 

 • System kominowy Jøtul jest najbezpieczniejszym
  systemem dostępnym na rynku. 
 • Największy asortyment na rynku.
 • Dostępny standardowo w rozmiarach
  150 i 190 mm średnicy.
 • Nadaje się do wszystkich pieców i kominków na drewno
 • Znak CE świadczy o tym, iż spełnia wszelkie
  wymogi zdrowia, bezpieczeństwa i ochrony
  środowiska UE.
 • Rura wewnętrzna 1 mm ze stali nierdzewnej
 • Izolacja wysokiej gęstości 140 kg/m3
 • 25-cio letnia gwarancja