Nasz ekspert „Hygge"

To ten facet, ten, który naprawdę lubi komfort. Znalezienie miękkiego i ciepłego miejsca do spania i całkowitego relaksu – to sztuka, którą kot opanował od setek lat.

Wskazówki od prawdziwego eksperta «Hygge»

Czy należysz do wielu osób, które prowadzą gorączkowe życie codzienne, składające się z długiej listy rzeczy do zrobienia? Jeśli tak, możesz skorzystać ze wskazówek prawdziwego eksperta, który wie, o czym mówi. Koty domowe znają sztukę radzenia sobie z większością rzeczy i dokładnie wiedzą, gdzie najlepiej to robić w domu.

  • Miękka i dobra przestrzeń: Jako kot, spanie i relaks to duża część twojego życia, spędzasz całe 14-18 godzin dziennie śpiąc lub relaksując się. Dlatego miejsce do leżenia jest starannie dobierane. Powierzchnia powinna być miękka – idealne miejsce to najlepszy fotel w domu lub na środku sofy. Kot, który jest wyjątkowym szczęściarzem, może usadowić się na kolanach właściciela i dodatkowo zostać przytulony lub podrapany za uszami.
  • Cisza i spokój: jeśli znajdziesz miejsce, w którym panuje całkowity spokój i cisza, jest to korzystne, ale uspokajający dźwięk kogoś w domu może być również relaksującym dźwiękiem w tle.
  • Koce i poduszki: Dobry koc (który nie swędzi) i dobre poduszki są niezbędne dla dodatkowego komfortu.
  • Prawdziwe ciepło z kominka: Kiedy na zewnątrz robi się zimno, bardzo ważne jest znalezienie ciepłego i przytulnego miejsca. Ogrzewanie podłogowe może być dobre, ale nie dorównuje komfortowi twoich kolan przed trzaskającym kominkiem.

Balder - ekspert "Hygge"

Ogrzewanie podłogowe działa dobrze, ale nic nie przebije miejsca na kolanach pani lub pana przed trzaskającym kominkiem.

Balder – ekspert „Hygge”

Przytul się do kota i obniż swoje ciśnienie krwi

Mruczące koty nie tylko ładnie wyglądają, ale także działają na nas uspokajająco. Jak się okazuje, mruczenie kota jest również dobre dla naszego zdrowia. Kiedy kot mruczy, poziom stresu spada, podobnie jak ciśnienie krwi.

Badanie przeprowadzone przez University of Minnesota pokazuje, że właściciele kotów mają zmniejszone ryzyko chorób serca nawet o 40%. W tej grupie ryzyko zawału serca jest również mniejsze. Badacze przypuszczają, że wynika to między innymi z tego, że mruczenie kota znacząco obniża poziom naszego stresu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *