Norwegowie - mistrzowie świata w Hygge i życiu na świeżym powietrzu

Norwegowie wciąż znajdują się na liście najszczęśliwszych narodów świata. Wierzymy, że głównym czynnikiem przyczyniającym się do szczęścia jest umiejętność cieszenia się przyrodą i pięknym otoczeniem, w którym „Hygge” i przytulność są również bardzo ważne.

Życie na świeżym powietrzu – część naszej tożsamości narodowej

Termin „życie na świeżym powietrzu” został wymyślony przez norweskiego dramaturga i poetę Henrika Ibsena w latach pięćdziesiątych XIX wieku. Użył tego terminu, aby opisać wartość spędzania czasu w odległych miejscach dla dobrego samopoczucia duchowego i fizycznego.
Koncepcja spędzania czasu na łonie natury w celach rekreacyjnych jest od wieków częścią norweskiego dziedzictwa kulturowego. Postrzegamy to jako sposób na zdystansowanie się od codziennego stresu i naładowanie baterii.
Życie na świeżym powietrzu opiera się na prostym sposobie życia na łonie natury, w którym dbamy o otoczenie, a koncepcje takie jak przytulność i przytulność są centralne.

Herbata

Ciekawostki – Norwegowie i życie na świeżym powietrzu

  • Czy wiesz, że aż 90% populacji Norwegii uprawia piesze wędrówki?
  • Życie na świeżym powietrzu ma swoje własne prawo zwane Friluftsloven. Daje ono nam prawo do swobodnego podróżowania po otwartym terenie.
  • Podstawową zasadą życia na świeżym powietrzu jest to, że każde pokolenie jest odpowiedzialne za zapewnienie przyszłym pokoleniom równych szans na doświadczanie natury.
  • W Norwegii możesz uzyskać tytuł licencjata w ” Friluftsliv” – życiu na świeżym powietrzu.

Życie na świeżym powietrzu i zabawa przez cały rok

Każda pora roku ma swój urok. Zimowe ferie w lutym i Wielkanoc na wiosnę wzywają nas w góry, gdzie jazda na nartach, szybki lunch, jazda na łyżwach, sankach, gotowanie na świeżym powietrzu przy otwartym ogniu, zabawa i życie w domku to znajome pojęcia.

Baton Kvikk Lunsj

„Przytulność to ciepło, życzliwość, wspólnota i śmiech. Może też chodzić o proste rzeczy, takie jak filiżanka kawy w niedzielny poranek, w kabinie lub na wycieczce narciarskiej. Norwegowie są mistrzami świata w piciu kawy, ale my są również mistrzami świata w przytulności i przytulności.”

Lato i jesień często oferują długie przejażdżki rowerowe w pięknym otoczeniu, wędkowanie, wyprawy pod namiot i wyprawy na szczyty w wiele wysokich gór Norwegii.

W Norwegii mamy tyle szczęścia, że ​​mamy DNT, Norweskie Stowarzyszenie Turystyczne z ponad 260 000 członków, które ma 550 kabin (małych domków w plenerze) w całej Norwegii. W kilku z tych kabin można znaleźć piece Jøtul jako źródło ogrzewania, a także piece, które zapewniają również możliwość gotowania.

Przeczytaj więcej o naleśnikach z jagodami, które możesz zrobić na naszym Jøtul F 602 ECO.

Camping

Lepsze samopoczucie i lepsze zdrowie

Życie blisko natury ma pozytywny wpływ zarówno na zdrowie psychiczne, jak i fizyczne. Wynikiem tego jest między innymi mniejszy stres, niższe ciśnienie krwi, mniej zmartwień i zwiększona średnia długość życia, jak wynika z badania  opublikowanego w Science Direct. Badanie dotyczy pozytywnego wpływu życia na świeżym powietrzu na ciało i psychikę.

Wędrówka