Stwórz „Hygge" we własnym domu

Jesień i chłodniejsze dni to nasza ulubiona pora roku, jeśli chodzi o „Hygge” i przytulną atmosferę w domu. Kiedy na dworze pada deszcz, otulamy się miękkim pledem na kanapie przed trzaskającym kominkiem i zapalamy kilka świec.

Podajemy Ci przepis, jak stworzyć idealną oprawę na ciepły i przyjemny jesienny wieczór.

Jak stworzyć przytulną atmosferę w domu?

1. Znajdź swój przytulny zakątek

Wybierz przytulne miejsce w domu, w którym możesz odpuścić sobie wszystkie zmartwienia i odpocząć.

Twój przytulny zakątek

2. Zapal świece

W sezonie jesienno-zimowym uwielbiamy zapalone świece, również jako dekoracje na stole. Delikatne światło żywych płomieni oddziałuje na nasze zmysły. Wprowadza nastrój i pomaga nam się zrelaksować i odstresować.

Zapal świecę

3. Przeczytaj dobrą książkę

Znajdź dobrą książkę lub czasopismo, które chcesz przeczytać. Gorącą wskazówką od nas, miłośników drewna opałowego, jest książka Larsa Myttinga o urokach spalania drewna „Porąb i spal”.

Przygotuj książkę

4. Smaczne przekąski

To małe rzeczy, które wprowadzają przytulność do codziennego życia. Napełnij miskę czymś bardzo smacznym i zafunduj sobie kilka kawałków pysznej czekolady, a może mały półmisek serów?

Smaczne przekąski

5. Wełna, wełna, wełna

Nadchodzi szczyt sezonu na dodatkowe ciepło – a nic nie mówi lepiej o jesieni niż duże koce, wełniane skarpety i ciepłe kapcie. Lekkie tekstylia z lata zastępujemy ciężkim welurem i wełną, która daje nam ciepło zarówno wizualnie, jak i praktycznie.

Pled

6. Kubek z gorącym napojem

W filiżance z gorącym napojem jest dużo przytulności. Zrób sobie duży kubek herbaty, a może skusimy się filiżanką kakao ze szczyptą soli morskiej?

Kakao

7. Rozpal swój kominek

Czy wiesz, że spokój, jaki daje ci żywy płomień, został zbadany?

Badanie przeprowadzone przez Christophera D. Lynna, docenta antropologii społecznej na Uniwersytecie Alabama w Stanach Zjednoczonych, wykazało, że widok, trzaski i zapach ogniska obniżają ciśnienie krwi. Mówi również, że efekt relaksujący wpływa na układ nerwowy i że lepiej śpisz.

Rozpal w kominku

Ciesz się więc tą małą chwilą z czystym sumieniem; usiądź wygodnie z miękkimi poduszkami z tyłu, poczuj zapach gorącej czekolady, zadbaj aby światło i ciepło z kominka świeciły w Twoim kierunku i poczuj pełen relaks.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *